zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Praca w Białymstoku - gdzie szukać?

wtorek, 03-03-2015 (00:00:00) | komentarze (0)


Jednym z elementów, który wpływa na skuteczność znalezienia nowej pracy, jest szukanie jej w odpowiednich miejscach. Istnieje kilka obszarów, gdzie ofert potencjalnych pracodawców z Białegostoku jest całkiem sporo. Szukasz pracy i chcesz zoptymalizować swoje szanse? Zobacz, w jakich miejscach najlepiej wertować ogłoszenia w sprawie zatrudnienia.

Sytuacja na rynku pracy wygląda obecnie niezbyt kolorowo. Białystok zmaga się z dość sporym bezrobociem, które nawet w skali krajowej prezentuje się dość wysoko. Pod koniec ubiegłego roku bez pracy było ponad 13% mieszkańców Białegostoku. Poniżej znajdziesz kilka porad na temat tego, gdzie szukać pracy w stolicy województwa podlaskiego.

1. Internet

Ogłoszenia w sprawie pracy najłatwiej znaleźć oczywiście w Internecie. Na portalach skupiających oferty pracodawców można znaleźć naprawdę całkiem pokaźną pulę możliwości zatrudnienia w przeróżnych branżach. W tak dużym mieście jak Białystok, z pewnością nie zabraknie ofert dla Ciebie. Wykorzystaj Internet również do poszperania na witrynach firm, w których chciałbyś/chciałabyś pracować. Często pod zakładką „kariera” kryją się aktualne ogłoszenia o rekrutacji, które nie pojawiły się na innych zewnętrznych portalach.

Polecamy: http://praca.money.pl/praca-bialystok-m1.html

2. Portale społecznościowe

One również należą do wirtualnego świata, ale warto poświęcić im osoby akapit. Na Facebooku aż roi się od grup i fanpage'y skupiających oferty pracy z Białegostoku. Warto więc dołączyć do tych społeczności i poszerzyć pole swoich poszukiwań.

3. Urząd Pracy

Metoda stara, ale dla kogoś, komu naprawdę zależy na znalezieniu pracy, powinna być bardzo pomocna. Zarejestrowanie się w Urzędzie Pracy to gwarancja dostępu do aktualnych ogłoszeń ewentualnych pracodawców oraz możliwość uczestniczenia w kursach doszkalających. Figurowanie w bazie bezrobotnych PUP w Białymstoku zwiększa szanse na znalezienie dla siebie nowego zajęcia.

4. Znajomi i przyjaciele

Nie wahaj się uruchomić swoje znajomości. Nie ma nic złego w tym, że ktoś poleci Twoją osobę potencjalnemu pracodawcy. W Białymstoku nie jest łatwo z pracą, więc warto sięgnąć po tego typu środki. Czasem byle przypadek może sprawić, że w czasie, kiedy to rozglądamy się za etatem, ten akurat jest wolny w firmie, w której pracuje nasz znajomy.

5. Gazety lokalne

Podobno prasa drukowana umiera. Paradoks tkwi w tym, że często w lokalnych gazetach znajdują się ogłoszenia w sprawie pracy, których na próżno szukać w sieci. Dlatego jeśli poszukujesz ofert pracy w Białymstoku, notorycznie wertuj lokalną prasę. To kolejny krok ku poszerzeniu obszaru poszukiwań.

6. Bezpośrednia wizyta u pracodawcy

Czasem bywa tak, że bezpośrednia wizyta w jakiejś firmie zaowocuje znalezieniem pracy. Na witrynach sklepowych często widnieją ogłoszenia o poszukiwanych pracownikach. Dotyczy to również innych miejsc pracy. Pochodź, popytaj, zostaw również swoje CV, a nie znasz dnia ani godziny, kiedy to ktoś może się do Ciebie odezwać.

Artykuł opracowany przez portal Praca.Money.pl
Autor: W. Chentkiewicz

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama