zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Staże dla studentów UwB

piątek, 03-10-2014 (00:00:00) | komentarze (0)


Kolejni studenci Uniwersytetu w Białymstoku mogą zgłaszać się na trzymiesięczne staże organizowane przez uczelnię; za pracę otrzymają wynagrodzenie. Rekrutacja studentów potrwa do 9 października.

UwB bierze udział w programie resortu nauki "Czas na staż" finansowanym ze środków unijnych z programu Kapitał Ludzki. Uczelnia otrzymała na ten cel blisko 2,5 mln zł.

Na staż są rekrutowani studenci ostatnich lat studiów stacjonarnych z dziewięciu kierunków: biologii, chemii, ekonomii, fizyki medycznej, informatyki, matematyki, ochrony środowiska, zarządzania, a także kierunku informatyka i ekonometria. W naborze liczy się przede wszystkim średnia ocen, a także działalność pozanaukowa, jak np. angażowanie się w działalność społeczną.

W sumie w stażach ma wziąć udział blisko 300 studentów. Pierwszych 95 studentów już zakończyło praktyki w firmach i instytucjach. Obecnie trwa drugi nabór zainteresowanych na staże, które odbędą się od listopada do stycznia. Studenci za swoją pracę otrzymają od uczelni wynagrodzenie w wysokości 1,8 tys. zł brutto miesięcznie.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka UwB Katarzyna Dziedzik, w drugim naborze przygotowano ok. 100 miejsc dla chętnych osób. W ostatnim, który przewidziany jest w pierwszej połowie przyszłego roku, ma wziąć udział podobna liczba studentów.

Dziedzik oceniła, że zainteresowanie stażami jest duże zarówno ze strony studentów jak i pracodawców. Dodała, że w odpowiedzi na zaproszenie do współpracy w ramach projektu, wpłynęły wnioski od ponad stu firm i instytucji na organizację łącznie 650 staży.

Jak mówił wcześniej PAP koordynator programu "Czas na staż", dr hab. Robert Ciborowski, to dobry pomysł, aby uczelnia i pracodawcy mogli się lepiej poznać. Powiedział, że to także okazja, aby dowiedzieć się, jakie oczekiwania wobec studentów mają przedsiębiorcy, a z drugiej strony - to okazja do pokazania studentom możliwości rozwoju i zatrudnienia.

PAP - Nauka w Polsce

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama