zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Zatrudnienie w budżetówce w Białymstoku

poniedziałek, 31-07-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


Praca w sferze budżetowej ma wiele zalet - daje stabilność zatrudnienia, pewność otrzymywania wynagrodzenia i niekiedy możliwość wykonywania tzw. zawodu zaufania publicznego, jak w przypadku między innymi nauczycieli. Na mieszkańców Białegostoku oraz wszystkie osoby, które zdecydują się na przeprowadzkę na Podlasie, czekają oferty pracy w „budżetówce”.

praca Białystok

Oferty z urzędu

Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Białymstoku pojawiła się informacja dotycząca wolnych wakatów w Departamencie Finansów. Jest to oferta kierowana do kandydatów na podinspektorów. Łącznie urząd stworzył 9 nowych miejsc pracy, które chce obsadzić, i w tym celu uruchamia rekrutację. Osoby zajmujące takie stanowiska będą odpowiedzialne za księgowanie wpłat, dokonywanie przypisów i odpisów, przygotowywanie wniosków o wpis hipoteki przymusowej czy za windykowanie wymagalnych należności.

Szansę na zdobycie stanowiska podinspektora w Departamencie Finansów miasta Białystok mają w szczególności ci kandydaci, którzy posiadają rozległą i aktualną wiedzę dotyczącą przepisów prawa podatkowego. Preferowane będą osoby, które posiadają wykształcenie wyższe w dziedzinie prawa, administracji lub ekonomii, a do tego są obowiązkowe i sumienne. Urzędnikiem może zostać wyłącznie obywatel Polski, który nie był karany i posiada pełną zdolność do czynności prawnych.

Urzędników władze Białegostoku poszukują także do pracy (http://www.gowork.pl/praca/bialystok;l) w Departamencie Obsługi Mieszkańców. Na kandydatów czeka praca polegająca na przyjmowaniu formularzy zgłoszeń meldunkowych, prowadzeniu postępowań administracyjnych czy udzielaniu informacji o wykazie dokumentów i opłat niezbędnych do dokonania rejestracji pojazdów. Oferta kierowana jest do kandydatów zorientowanych w przepisach ustawy o samorządzie gminnym i powiatowym, o ruchu drogowym i ewidencji ludności. Urząd wymaga posiadania przez osoby zgłaszające się do pracy na takie stanowisko umiejętności obsługi komputera, wysokiej kultury osobistej oraz komunikatywności.

Praca w oświacie

Nie tylko Urząd Miejski w Białymstoku przygotował oferty pracy dla kandydatów w sferze budżetowej, ale i niektóre szkoły, m.in. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku oraz Szkoła Podstawowa nr 12.

Do pracy w podstawówce jest potrzebny specjalista ds. księgowości na pełny etat, który będzie posiadał co najmniej czteroletnie doświadczenie w obsłudze księgowości jednostki budżetowej. Kandydat musi mieć wyższe wykształcenie magisterskie o profilu ekonomicznym i znać programy księgowe, m.in. Płatnik czy KSAT. Powinien wiedzieć, jak pisać pisma urzędnicze, znać zasady prowadzenia naliczeń wynagrodzeń oraz przepisy ustawy o rachunkowości i ustawy o VAT.

Artykuł Partnera

 

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

FB dlaMaturzysty.pl reklama