Recenzje - Kino

Brak zdjęcia
Gdyby Bollywood nie było...

Od 5 maja na ekranach kin można zobaczyć „Gdyby jutra nie było" Nikhila Advani'ego, trzecią dystrybuowaną w Polsce produkcję rodem z Bombaju. Czy Bollywood daje nam coś, czego Hollywood dać nie może?

Brak zdjęcia
Wszystko gra

Londyn. Chris, Młody instruktor tenisa (Jonathan Rhys-Meyers) na rozdrożu, żeni się z zakochaną w nim siostrą przyjaciela i w konsekwencji staje się kimś w rodzaju utrzymanka dość zamożnej rodziny.

Brak zdjęcia
Nie każdy jest Chrystusem

Adaś Miauczyński to etatowy niszczyciel naszego poczucia samozadowolenia. Tym razem, aby powiedzieć nam, dlaczego nie potrafimy się porozumieć z drugim człowiekiem, wchodzi w skórę alkoholika.

Brak zdjęcia
OSKARY 2006 - Good night and good luck

Good night and good luck - tym zwrotem Edward R. Morrow żegnał się ze swoimi telewidzami na sam koniec audycji See it Now nadawanej przez CBS w latach 50. ubiegłego wieku.

Brak zdjęcia
OSKARY 2006 - Tajemnica Brokeback Mountain

Tajemnica Brokeback Mountain zgarnęła najwięcej, bo aż 8 nominacji do Oscarów. Patrząc na ilość nagród, które uzyskała do tej pory, nie zawiedzie się pewnie ten, kto postawi ciężkie pieniądze na jej zwycięstwo w oscarowym biegu.

Brak zdjęcia
Czeski sen

Nie słabnie ofensywa czeskich produkcji filmowych na polskie kina. Na fali popularności komediodramatów Petra Zelenki, przypływa do nas prześmiewczy pamflet na społeczeństwo konsumenckie.

Brak zdjęcia
OSKARY 2006 - Wierny ogrodnik

Film twórcy Miasta Boga, Fernando Moreillesa, którym udowadnia on swój talent i pokazuje, że należy do skromnej grupy reżyserów; których każdy nowy film należy witać ze szczególnym zainteresowaniem.

Brak zdjęcia
Jazda

Bardzo u nas modna czeska kinematografia, nie przestaje zaskakiwać. Po smutno-śmiesznych filmach Petra Zelenki, na nasze ekrany trafia Jazda Jana Svìráka.

Brak zdjęcia
„Ja wam pokażę!” – nie pokazali

Jakby nie patrzeć, jesteśmy w okresie walentynkowym. Właśnie teraz, co zresztą nie dziwi, pojawiło się kilka filmów dla zakochanych i nie tylko. Generalnie – komedii romantycznych. Ten gatunek charakteryzuje się tym, że można wydać na świat kompletną szmirę albo obronić się i stworzyć ciekawą i lekką pozycję. „Ja wam pokażę” mieści się niestety w tej pierwszej kategorii.

Brak zdjęcia
OSKARY 2006 - Spacer po linie

Biografie ikon amerykańskiej muzyki są przez członków akademii uprzywilejowane. Takie wrażenie można odnieść choćby po wspomnieniach ubiegłorocznego sukcesu filmu Ray. Dotyczy to szczególnie historii muzyków, którzy byli na szczycie w złotych latach amerykańskiej muzyki, w których to latach członkowie akademii byli dostatecznie młodzi, aby jeszcze czegokolwiek słuchać. To sarkazm oczywiście, ale bez wątpienia jest coś na rzeczy w kwestii biografii (od Aviatora po Capote).

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Gambit krÃłlowej
Gambit królowej - recenzja serialu

Czy warto zobaczyć nowy miniserial Netflixa o genialnej szachistce, którą gra Anya Taylor-Joy?

Barbarzyńcy - serial Netflix
Barbarzyńcy - recenzja serialu

Nowy serial historyczny na Netflix jest zaskakująco wciągający!

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!