Niezbędnik - Kobieta

Grawerowanie biżuterii - personalizacja na wyciągnięcie ręki

2021-09-01 08:45:26 | Białystok

Obrączki, bransoletki, naszyjniki, zegarki, tabliczki, a na nich data, imię, wyznanie lub sentencja. Grawerowanie biżuterii sprawia, że z pozoru zwykła błyskotka zyskuje ogromną wartość i staje się cenną pamiątką. Warto zdecydować się na grawerowanie, szczególnie że nic ono nie kosztuje.

Grawerowanie biżuteriiNa czym polega grawerowanie?

Grawerowanie biżuterii należy do jednej z najstarszych technik zdobienia, która przez lata bardzo się rozwinęła, zyskując ogromną popularność. Polega ona na wykonaniu wgłębień na powierzchni wybranej biżuterii, układających się następnie w wybrany wzór – litery, cyfry lub proste znaki graficzne.

W salonach jubilerskich najczęściej spotkamy się z grawerowaniem laserowym oraz grawerowaniem diamentowym. Każda z tych technik jest dopasowywana – przez specjalistów – w zależności od produktu oraz rodzaju graweru. Uzyskany wzór musi być trwały. Nie ma mowy o jakimkolwiek ścieraniu się czy niszczeniu, nawet po wielu latach użytkowania. Duże znaczenie ma także to, by był on czytelny oraz estetyczny – biżuteria to jeden z elementów codziennej bądź wieczorowej stylizacji, który ma nam się po prostu podobać.

Mieszkańcy Białegostoku oraz województwa podlaskiego nie muszą daleko szukać, by znaleźć salon, w którym niemal od ręki kupią grawerowaną biżuterię. Dzięki temu nie muszą wysyłać produktu i potem czekać na odesłanie go już z grawerem. Wiązałoby się to nie tylko z poniesieniem dodatkowych kosztów, ale też ze stratą czasu. Warto zdecydować się na grawerowanie w salonie Marko Białystok (więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.marko.pl/grawerowanie), tym bardziej, że usługa ta jest całkowicie bezpłatna o ile tylko zdecydujemy się na zakup produktów z Marko. Główny punkt firmy mieści się przy ul. Zwycięstwa w Białymstoku i to właśnie w tym miejscu wykonywana jest usługa grawerowania.

Realizacja zamówień w Marko w Białymstoku obejmująca grawerowanie produktów trwa maksymalnie 5 dni roboczych, dlatego też jeśli chcemy zamówić biżuterię z grawerem na prezent warto złożyć zamówienie z odpowiednim wyprzedzeniem.

Co można grawerować?

Grawerowanie jest możliwe niemal na każdej biżuterii, nawet stosunkowo małej. Istotne jest jednak znalezienie jak najbardziej płaskiej powierzchni – niemile widziane są wszelkie nierówności, które mogą negatywnie wpłynąć na czytelność graweru lub wręcz wykluczać jego wykonanie.

Najczęściej grawerowane są:

  •     obrączki,
  •     pierścionki, w tym pierścionki zaręczynowe,
  •     bransoletki,
  •     zawieszki,
  •     blaszki przy bransoletkach i naszyjnikach,
  •     nieśmiertelniki,
  •     celebrytki,
  •     zegarki.

Decydując się na grawerowanie biżuterii, wybieramy nie tylko wzór, ale również wielkość i rodzaj czcionki. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, czy daną biżuterię można spersonalizować, zapytajmy o to sprzedawcę. Przykładowo na obrączkach zmieszczą się zwykle maksymalnie 24 znaki – nie tylko litery i cyfry, ale na przykład serduszko, symbol nieskończoności bądź gwiazdka. Natomiast jeśli chodzi o zegarki, to tutaj grawerowanie ma miejsce zazwyczaj na deklu. Chyba że nie jest to możliwe, bo nazwę producenta bądź model zegarka zajmuje większość miejsca. Wówczas istnieje możliwość grawerowania zapięcia.

Grawerowana biżuteria - idealna na prezent

Prezenty zawsze wywołują uśmiech na naszej twarzy, a te personalizowane cieszą wręcz podwójnie. Biżuteria z grawerem jest wyjątkowa i taka „nasza” – ze zwykłej błyskotki staje się cenną pamiątką na całe życie. Ma ogromną wartość sentymentalną.

Warto zaznaczyć, że grawerowana biżuteria będzie idealnym upominkiem na każdą okazję, podobnie jak zegarek. Ciekawą propozycją są również personalizowane pamiątki chrztu bądź komunii. Smoczki, łyżeczki, obrazki, grzechotki – Marko w Białymstoku zajmuje się grawerowaniem tych wszystkich dziecięcych gadżetów. Można je kupić nawet na ostatnią chwilę i następnego dnia odebrać gotowy, spersonalizowany prezent.

Grawerowanie biżuterii to usługa, która cieszy się rosnącą popularnością. Coraz więcej osób ceni sobie personalizowane ozdoby, jak i upominki. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić sobie prezent i wygrawerować sentencję na bransoletce lub inicjały na zegarku. Wcześniej jednak dobrze dowiedzieć się, ile maksymalnie znaków zmieści się na konkretnym modelu. Każda taka błyskotka zyskuje dużą wartość, cieszy oko i przywołuje miłe skojarzenia oraz wspomnienia.

Artykuł Partnera


fot. materiały Marko.pl

Słowa kluczowe: Marko.pl, co można grawerować, sklep, grawer,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Postanowienia Noworoczne a samorealizacja
Podsumowanie roku krokiem do samorealizacji

Zobacz pytania, pomogą Ci podsumować rok 2021 u ustalić cele na 2022.

Jaki płaszcz wybrać? Modne kurtki damskie na zimę

Sprawdź, jakie są najnowsze trendy na tegoroczną zimę.

Najlepsze prezenty na mikołajki dla najmłodszych

Sprawdź, co ucieszy Twojego malucha!

Polecamy
Świąteczne dylematy - jaką choinkę wybrać?

Świerk, sosna, jodła - jakie drzewko kupić na Boże Narodzenie?

Zobacz, jak szybko rozgrzać zimne stopy!
Najlepsze sposoby na zimne stopy

Zobacz, jak szybko rozgrzać zimne stopy!

Ostatnio dodane
Postanowienia Noworoczne a samorealizacja
Podsumowanie roku krokiem do samorealizacji

Zobacz pytania, pomogą Ci podsumować rok 2021 u ustalić cele na 2022.

Jaki płaszcz wybrać? Modne kurtki damskie na zimę

Sprawdź, jakie są najnowsze trendy na tegoroczną zimę.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?