Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wernisaż wystawy "Rozproszone Pejzaże"

Kiedy2019-01-15 godzina 18:00
Za ilewstęp bezpłatny
Gdzieul. Kilińskiego 13
Wernisaż wystawy "Rozproszone Pejzaże"

Czesław Zdanowicz od 1979 roku jest członkiem Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu wystaw fotograficznych indywidualnych i zbiorowych; krajowych i międzynarodowych. Brał aktywny udział w Międzynarodowych Salonach Fotograficznych, organizowanych pod patronatem FIAP, zdobywając wiele akceptacji i wyróżnień. Jego fotografie były prezentowane w wielu krajach Europy i świata (Chiny, Chorwacja, Czarnogóra, Egipt, Grecja, Indie, Iran, Kanada, Macedonia, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowenia, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania. Szczególne miejsce w twórczości fotograficznej Czesława Zdanowicza zajmuje fotografia pejzażowa okolic Białegostoku, fotografia uliczna, (m.in.) w podczerwieni i technice wielokrotnej ekspozycji.

Czesław Zdanowicz w 2012 roku został przyjęty w poczet członków Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Decyzją Komisji Kwalifikacji Zawodowych Fotoklubu RP, otrzymał dyplom potwierdzający kwalifikacje do wykonywania zawodu artysty fotografa, fotografika. W 2015 roku został uhonorowany tytułem Artiste FIAP (AFIAP), nadanym przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej.

Prace Czesława Zdanowicza zaprezentowano w Almanachu (1995–2017), wydanym przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, w 2017 roku. W 2018 roku został uhonorowany Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” - odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców - w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległośChcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2019 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama