Inne - Z Organizacji

Zapraszamy na koncert charytatywny

2014-01-15 16:03:32 | Białystok

Zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz stowarzyszenia na rzecz osób starszych, chorych somatycznie i niepełnosprawnych „Dobrze być razem” przy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Świerkowej 9.

GŁÓWNY ORGANIZATOR:
Centrum Wolontariatu Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pod przewodnictwem prof. dr hab. Elżbiety Krajewskiej Kułak – Prodziekana ds. Studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Główny koordynator – mgr Mateusz Cybulski

CEL CHARYTATYWNY:
Dofinansowanie statutowej działalności Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Starszych, Chorych Somatycznie i Niepełnosprawnych „DOBRZE BYĆ RAZEM” przy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Świerkowej 9.

PROWADZĄCY:
Magdalena Gołaszewska - TVP Białystok
Dariusz Szada-Borzyszkowski - TVP Białystok

WYKONAWCY:
1. Zespół „Świerki” z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Świerkowej 9 w Białymstoku [10 min]
Zespół istnieje od ponad 15 lat i tworzą go mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku przy ul. Świerkowej 9. Zespół wykonuje utwory o szerokiej tematyce: patriotycznej, ludowej, okolicznościowej. Biorąc udział w przeglądach i koncertach zdobywa liczne wyróżnienia i nagrody. W dzisiejszym programie 3 pastorałki: "W dzień Bożego Narodzenia", "Oj maluśki, maluśki", "Jam jest dutka".

2. Uczniowie Szkoły Estradowej I i II stopnia oraz Przedszkola Muzycznego im. Anny German w Białymstoku [15 min]
Prezentację artystów poprowadzi dyrektor szkoły, Helena Mieszkuniec.

3. Zespół "SŁOŃCE W KAPELUSZU" Spółdzielni Mieszkaniowej Słoneczny Stok [15 min]
Zespół działający przy klubie „Kaktus”. Prezentację artystów poprowadzi kierownik zespołu, Helena Mieszkuniec.

4. Rafał Supiński, solista Opery i Filharmonii Podlaskiej [5 min]
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Edukację kontynuował w Czechach na Janáèkova Akademie Múzických Umìní w Brnie. Dwukrotny stypendysta Małopolskiej Fundacji „Sapere Auso” (za szczególne osiągnięcia artystyczne) oraz stypendysta Fundacji im. Zofii i Władysława Pokusów „Wspierania Edukacji Młodzieży Wiejskiej”. Zagrał m.in. w polskiej prapremierze farso-wodewilu „Pińska szlachta” w reżyserii M. Pinihina (Teatr Rampa w Warszawie), w światowej prapremierze musicalu „Mały Lord” S. Markwicka w reżyserii J. Szydłowskiego (Opera Krakowska) i w słuchowisku Radia Kraków „Wesele” S. Wyspiańskiego w reżyserii A. Seweryna. Na deskach scenicznych wystąpił ponadto w spektaklu muzyczno-tanecznym „Tango Piazolla” w reżyserii W. Mazurkiewicza i R. Talarczyka oraz musicalu „Awantura o Basię” w reżyserii C. Domagały w Teatrze Rampa w Warszawie. Od marca 2013 roku jest aktorem-śpiewakiem Opery i Filharmonii Podlaskiej. To właśnie tutaj Artysta występuje w musicalu „Korczak” Ch. Williamsa, wcielając się w rolę Marka.

5. New Belly [5 min]
Zespół orientalnego tańca brzucha założyła i prowadzi instruktor i choreograf, Pani Anna Tarasik w ramach działalności statutowej Stowarzyszenia Akademia plus 50 w Białymstoku. Tworzą go panie w wieku 60+ - słuchaczki i członkinie Stowarzyszenia Akademia plus 50. Podstawowy skład zespołu stanowi 7 pań.
W czerwcu 2013 r. Zespół uczestniczył w VI Juwenaliach III WIEKU w Warszawie gdzie zajął III miejsce, natomiast w listopadzie 2013 r. w Warszawie w XI Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów - Teraz My zespół zajął II miejsce.

6. mgr Anna Kalinowska [10 min]
Pracownik Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym „Dać Szansę” Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, doświadczona fizjoterapeutka obdarzona wyjątkowym głosem. Akompaniament – Pani Anna Kisielewska, utytułowana pianistka

7. Sylwia Manias [15 min]
studentka I roku Logopedii z Fonoaudiologią studiów II stopnia na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMB. Przez dwa lata  uczęszczała do Szkoły Estradowej im. Anny German w Białymstoku. Wyróżnienia jakie zdobyła to:
1. Nagroda główna w IX Regionalnym Festiwalu "Młodzi w kolędzie i  pastorałce"
2. II Miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki
3. II miejsce w eliminacjach Mistrzostw Polski w Karaoke
4. Uczestnictwo w Musicalu "Dym"
Obecnie śpiewa w zespole Visa Band i czynnie uczestniczy w  wydarzeniach muzycznych.
    
8. Trio Smyczkowe „BRINDISI” [15 min]
Trzy urocze dziewczyny, pełne wdzięku i temperamentu to skład Trio Smyczkowego Brindisi z Białegostoku. Muzykalność, wrażliwość i niepowtarzalne podejście do Świata Muzyki czyni występy zespołu niezapomnianymi. Występy Trio Smyczkowego Brindisi to profesjonalna muzyka na żywo, pełna energii oraz dodająca blasku i zapewniająca oprawę muzyczną uroczystościom.
W trakcie swej działalności Trio Smyczkowe Brindisi występowało na wielu imprezach muzycznych, zyskując sympatię słuchaczy oraz wzbudzając zachwyt widowni.

W PROGRAMIE PONADTO:
* Licytacje
* Sprzedaż rękodzieła pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Świerkowej 9 w Białymstoku
* i wiele innych atrakcji…    

21 STYCZNIA 2014 ROKU
AULA MAGNA PAŁACU BRANICKICH
GODZ. 17.00

ip

Słowa kluczowe: koncert charytatywny na rzecz stowarzyszenia na rzecz osób starszych, chorych białystok um
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Inkubator absolwenta dla niepełnosprawnych studentów, od Fundacji Sustinae

Szczegóły projektu "Student, absolwent, specjalista - zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy".

Ubezpieczenie dla studenta z legitymacją ISIC - co może Ci dać?

Międzynarodowa legitymacja studencka to cenny dokumenty, który oferuje wiele korzyści.

Polecamy
Angielski B2 plus - o co w tym chodzi?

Język angielski ciągnie się za nami przez cały proces edukacji. Po zaliczeniu na studiach języka na poziomie B2 przychodzi pora na kurs B2 plus… Dowiedz się, dlaczego!

Źródła do pracy dyplomowej - skąd brać książki i artykuły?

Praca naukowa powinna być opatrzona bibliografią... tylko po co i skąd wziąć do niej odpowiednie pozycje? Sprawdź!

Ostatnio dodane
Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Inkubator absolwenta dla niepełnosprawnych studentów, od Fundacji Sustinae

Szczegóły projektu "Student, absolwent, specjalista - zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy".

Konkurs Ziaja
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!