Sztuka
Impresje baletowe

Impresje baletowe

  • 2022-09-13, , godzina 18:00, do 2022-09-30
  • wstęp wolny
  • Dom Kultury "Śródmieście", ul. Jana Kilińskiego 13, Białystok

Opis

Cykl fotografii „Impresje baletowe” Joanny Sawickiej będzie można oglądać w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku. Wernisaż wystawy odbędzie się 13 września.

Joanna Sawicka to fotografka z zamiłowania, bliska jest jej fotografia pejzażowa, krajobrazowa, portretowa, a także piktorialna i kreacyjna. Od pejzażu zaczynała swoją przygodę z fotografią, wędrując po Podlasiu, gdzie się urodziła i mieszka do dziś. Fotografowanie to dla niej nieustanne poszukiwanie tematu, światła, inspiracji, nowych środków wyrazu.

Piękno tańca na fotografii

W ostatnich latach Joanna Sawicka wiele czasu poświęca kreowaniu obrazu, wykorzystując fotografie do przedstawienia swoich wizji, odczuć, wrażeń, swojego postrzegania świata. Tak powstał cykl prac „Impresje baletowe”, a wcześniej – „Sny niewyśnione”.

Na wystawie obejrzeć można będzie m.in. fotografię, która promowała jubileusz 30-lecia Ogniska Baletowego Domu Kultury „Śródmieście”. Jak przyznaje fotografka, ta praca zapoczątkowała baletowy cykl. Utwierdziła ją także w przekonaniu, by zdjęcia młodych tancerek połączyć z naturą i motywami roślinnymi.

O autorce

Joanna Sawicka jest Członkiem Rzeczywistym Fotoklubu RP, od wielu lat członek Stowarzyszenia Fotograficznego „Przeciw Nicości” im. Mieczysława Wielomskiego, Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego – BTF, a także Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej ART FOKUS 13.

Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Laureatka wielu konkursów fotograficznych. Z chęcią uczestniczy w plenerach, warsztatach czy spotkaniach fotograficznych, ponieważ nic tak nie inspiruje jak osobista rozmowa z ciekawymi ludźmi, oddanymi tej samej pasji.

Wernisaż wystawy

Wernisaż wystawy „Impresje baletowe” Joanny Sawickiej odbędzie się 13 września (wtorek) o godz. 18.00 w ramach Miejskiego Salonu Artystycznego Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku (ul. Jana Kilińskiego 13, II piętro). Ekspozycję można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00, wstęp jest wolny.

Wystawa będzie czynna do 30 września.

Ostatnio dodane
Justyna Grodecka
Copyright, czyli stwarzanie świata - wywiad z Justyną Grodecką, artystką multidyscyplinarną [WIDEO]

Przeczytajcie rozmowę i zobaczcie instalację "Copyright (C) Justyna Grodecka".

Małpy w szkole
"Małpy w szkole" - obraz Davida Teniersa Młodszego wytyka absurdy ludzkiego zachowania

Zajrzymy do klasy, w której zamiast dzieci zasiadają małpy!

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Lord of the Dance w Polsce!
Lord of the Dance w Polsce!

Dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley’a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.