Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku rozpoczęły się przygotowania do najnowszej premiery. Tym razem instytucja pracuje nad spektaklem dla dzieci ze spektrum autyzmu.

„Cicho… sza…” to najnowsza produkcja Teatru Dramatycznego. Przedstawienie powstaje dzięki dotacji, którą instytucja pozyskała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura dostępna”. Za scenariusz i reżyserię spektaklu odpowiada Adam Biernacki.

- Z wielką przyjemnością ponownie goszczę w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku, który chyba stał się już moim drugim domem. Cieszę się tym bardziej, że tym razem wraz z aktorami realizujemy spektakl, który jest wyzwaniem na kilku poziomach. Przede wszystkim kierujemy go do wyjątkowo wrażliwego odbiorcy: dzieci dotkniętych spektrum autyzmu, wymagających specyficznych środków inscenizacji oraz bardziej precyzyjnej i uważnej komunikacji – mówi reżyser.

Wizyta w teatrze będzie dla młodych odbiorców okazją do spotkania z kulturą ludową Podlasia. To właśnie ona będzie tematem przedstawienia.

- Scenariusz powstał na podstawie baśni „O trzech siostrach i chorej matce” spisanej przez podlaskiego etnografa, Zygmunta Glogera, a okrasiliśmy go muzyką inspirowaną autentycznymi ludowymi pieśniami. Współpracujemy też z Fundacją Rozwoju Sportu i Rehabilitacji, aby nasze sceniczne poszukiwania były adekwatne i dawały naszym małym widzom komfort i poczucie bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że sprostamy temu trudnemu zadaniu i zaproponujemy wartościowy artystycznie i merytorycznie spektakl – dodaje Adam Biernacki.

Premiera spektaklu zaplanowana jest na 12 grudnia. Partnerami Teatru Dramatycznego są: Fundacja Rozwoju Sportu i Rehabilitacji, Podlaska Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Rozwój” oraz Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego. Zadanie zostało dofinansowane z budżetu województwa podlaskiego.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu Cicho... sza... (Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Białystok): reżyseria.

Twórcy spektaklu

Adam Biernacki Adam Biernacki Reżyser

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Cicho... sza....

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Cicho... sza... (Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Białystok).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Cicho... sza... (Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Białystok).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Cicho... sza... (Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Białystok).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Cicho... sza... (Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Białystok).
Ostatnio czytane
Piekło-Niebo WTL online
Wrocławski Teatr Lalek udostępnia spektakl na Dzień dziecka

Przedstawienie "Piekło-Niebo" będzie można zobaczyć za darmo online.

Dziwaczki - spektakl
Natasza Sołtanowicz o polskich "Dziwaczkach" w Awinionie [WYWIAD]

Jak stworzyć niezależną grupę teatralną i wyjechać z autorskim spektaklem na największy festiwal teatralny na świecie? One tego dokonały!

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.