Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

14 stycznia br. na scenie Uniwersyteckiego Centrum Kultury będzie miała miejsce premiera spektaklu „Pani Pylińska i sekret Chopina” w reżyserii Adama Opatowicza. To najnowsza produkcja Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Książka Érica-Emmanuela Schmitta w tłumaczeniu Jana Nowaka to autobiograficzna historia o miłości do muzyki, wyjawiająca  niezwykłą fascynację pisarza genialną muzyką Fryderyka Chopina. To  opowieść o tym, jak muzyka kształtuje paletę ludzkich emocji, stosunek do otaczającego świata, a przede wszystkim do drugiego człowieka.

Spektakl „Pani Pylinska i sekret Chopina” to przedstawienie, które niezwykle plastycznie mówi o ulotności muzyki i zręcznie ubiera w słowa duchowe doznania. Nie jest to jednak spektakl tylko o muzyce – muzyka jest tu bowiem jedynie drogą do lepszego zrozumienia życia, a każda lekcja madame Pylinskiej niesie podwójne znaczenie.

Spektakl ma formę lekką, czasem zabawną, niekiedy nawet komediową. Wynika to ze zderzenia dwóch bardzo różnych postaci: młodego adepta pianistyki Érica i pryncypialnej Pani Pylińskiej. Osią dramaturgiczną przedstawienia są utwory Chopina.

W rolę tytułowej bohaterki Pani Pylińskiej wciela się Arleta Godziszewska. Ekscentryczna, pomysłowa dama, nauczycielka nie tylko muzyki, ale i życia. To postać nieszablonowa, czasem szorstka i bezkompromisowa, stosująca oryginalne metody nauczania.

Kiedy i gdzie grają

Gdzie aktualnie grają w teatrze spektakl Pani Pylińska i sekret Chopina (Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Białystok). Sprawdź seanse.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu Pani Pylińska i sekret Chopina (Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Białystok): reżyseria.

Twórcy spektaklu

Adam Opatowicz Adam Opatowicz Reżyser

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Pani Pylińska i sekret Chopina.

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Pani Pylińska i sekret Chopina (Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Białystok).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Pani Pylińska i sekret Chopina (Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Białystok).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Pani Pylińska i sekret Chopina (Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Białystok).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Piloci - musical online
Przebojowy musical "Piloci" można już zobaczyć online

Jeden z największych hitów Teatru Muzycznego Roma do zobaczenia na VOD.

Klątwa - spektakl
Teatr Powszechny w Warszawie komentuje medialną interpretację "Klątwy"

Scena "zbiórki na zabójstwo Kaczyńskiego" wzbudza wielkie kontrowersje.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.