Spektakle, przedstawienia
zapiski5105a6515a6ca62b37c012ff5e346ae8.jpg

Zapiski oficera Armii Czerwonej Autor sztuki: Sergiusz Piasecki

Ocena:

Opis spektaklu

Wy mówicie, że ja jestem dookoła dureń! A czy wy wiecie, że ja jestem z tego tylko dumny?...Tak.. Wy ot mądrale, a nawet swego państwa nie macie i musicie robić to, co wam nasz rząd rozkaże! A mnie mądrość nie jest potrzebna. My mamy takich, co mądrzy są i oni wszystkim kierują. My już ćwierć świata mamy. A za dziesięć lat pół świata opanujemy. A za 20 lat nasz ruski naród będzie wszystkimi na świecie rządzić.

I kto to mówi? Tak, tak - to młodszy lejtnant Michaił Zubow, Misza Wyzwoliciel, który 17 września 1939 roku w szeregach Armii Czerwonej wkroczył na terytorium Polski. Od 50 lat z okładem śmieszy i przeraża z kart genialnej książki Sergiusza Piaseckiego "Zapiski oficera Armii Czerwonej" - błyskotliwego studium mentalności "człowieka radzieckiego". Od 17 lat na scenie Teatru Dramatycznego w Białymstoku możemy go słyszeć i oglądać w brawurowej interpretacji Krzysztofa Ławniczaka.

Często mówi się o "wybitnych kreacjach", "rolach życia". Zubow to coś więcej. Świetna adaptacja dokonana przez Andrzeja Jakimca i kunszt aktorski Krzysztofa Ławniczaka sprawiły, że Misza Zubow stał się ikoną białostockiego życia kulturalnego - to żywa legenda o niesłabnącej sile oddziaływania. Fascynuje, zniewala, uczy szacunku do sztuki teatralnej. W dziejach białostockiego teatru nie ma drugiego spektaklu, który mógłby się równać z "Zapiskami oficera Armii Czerwonej" - nie ma sztuki tak sławnej, tak długo utrzymującej się na afiszu, na której wychowują się kolejne pokolenia widzów.

Jeżeli nie widziałeś jeszcze "Zapisków..." powinieneś koniecznie nadrobić to zaniedbanie. Satysfakcja gwarantowana.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Zapiski oficera Armii Czerwonej (Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Białystok).

Twórcy spektaklu

Andrzej Jakimiec Andrzej Jakimiec Reżyser

Obsada spektaklu

Krzysztof Ławniczak Krzysztof Ławniczak Młodzy lejtnant Armii Czerwonej Michaił Zubow

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Zapiski oficera Armii Czerwonej.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Zapiski oficera Armii Czerwonej (Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Białystok).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Zapiski oficera Armii Czerwonej (Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Białystok).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Zapiski oficera Armii Czerwonej (Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Białystok).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Zapiski oficera Armii Czerwonej (Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Białystok).
Ostatnio czytane
Kolejna premiera w Dramatycznym
Kolejna premiera w Dramatycznym Białystok

Przed nami kolejne wydarzenie na Małej Scenie Teatru Dramatycznego w Białymstoku – premiera „Tektoniki uczuć” Erica-Emmanuela Schmitta w reżyserii Julii Wernio.

Festiwal Teatralny Dialog - znamy program!
Festiwal Teatralny Dialog - znamy program!

W programie tegorocznego Festiwalu znalazło sie 14 spektakli 13 reżyserów z całego świata.

Kupony i kody rabatowe
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

O nich się mówi