Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

WOŚP 2020 w Białymstoku - program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2020-01-03 10:19:24 | Białystok

Wielkimi krokami zbliża się 28. finał WOŚP. Cała Polska rozpocznie festiwal pomocy innym już 12 stycznia 2020 r. W tym roku, cel zbiórki to "zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Dowiedz się, jak będzie wyglądała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Białymstoku!

WOŚP 2020 Plakat

WOŚP - eventy w Białymstoku

Najważniejszym dniem każdego WOŚPu jest oczywiście finał, jednak zbieranie pieniędzy do puszek oraz pierwsze eventy związane z Orkiestrą zaczynają się zwykle parę dni wcześniej. W Białymstoku, już 9 stycznia odbędzie się impreza karaoke w pubie Batyskaf. Zabawa będzie trwać od godziny 20:00 do 2:30. Przed wejściem będzie stała puszka na dobrowolne datki.

Fani nietypowej muzyki będą mogli udać się 10 stycznia, o 17:00, na Wieczór Wielokulturowy w Uniwersyteckim Centrum Kultury (ul.Ciołkowskiego 1N). Lineup wydarzenia: Padlaski Wianok, Rada Dance Art., Rosa Tardia, Zespół Rosy, Adriana Bielicka-Skowrońska, Małgorzata Bielicka, wokaliści z 7 LO w Białymstoku, Zespół folklorystyczny Narwianie, BAHARAT.

11 stycznia zaś odbędą się wydarzenia dla fanów sportu i podróży. Tego dnia, zorganizowany zostanie turniej futsalu WOŚP CUP 2020, na którym zmierzą się reprezentacje partnerów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białymstoku oraz wolontariusze. Mecze odbywać się będą od 9:00 do 14:00. Osoby zainteresowane podróżowaniem, będą miały okazję o 16:00 posłuchać wystąpień doświadczonych wędrowców na spotkaniu "Autostopem na krańce świata", w którym udział wezmą m.in… dwa podróżujące ze swoimi włąścicielami psy. Obydwa eventy odbywać się będą w Szkole Podstawowej nr 9 (ul. Legionowa 7).

Finał WOŚP 2020 w Białymstoku

28. Finał WOŚP w Białymstoku rozpocznie 14. Bieg "Policz się z cukrzycą Białystok", który ma trwać od 9:00 do 23:00. Start i meta będzie na placu przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Trasa biegu głównego wynosi 5 km. Przygotowano też wersje dla dzieci i młodzieży na 1 km i 300 m. Wymagana jest rejestracja i dobrowolna opłata do puszki WOŚP.

O 9:30 z Białegostoku ruszy specjalny Pociąg WOŚP 2020. Będzie to ekskluzywny przejazd nowoczesną maszyną po okolicy, okazja na zrobienie zdjęć na każdej ze stacji i miłe spędzenie czasu w środku pojazdu, jedząc smaczne rzeczy. Powrót na pierwsza stację planowany jest o 13:00.

Licytacje WOŚP w Białymstoku rozpoczną się już o godzinie 10:00. Baza, w której będą się odbywać to 6-Ścian PUB Sześcian. Do dnia finału, każdego dnia o 17:00, trwa tam zbiórka rzeczy na licytacje. Sprzedaż przedmiotów na rzecz Orkiestry odbywać się w przerwach, pomiędzy występami artystów.

Finał na Rynku Kościuszki w Białymstoku rozpocznie się o godzinie 15:00. To właśnie tam będzie odbywać się najhuczniejsza część imprezy. Aktualnie potwierdzono, że na głównej scenie wystąpią:

  • 16:30 - Mniej Więcej
  • 17:30 Bright Ophidia, lokalna grupa muzyczna reprezentująca metal progresywny.

Oraz 3 niezapowiedzianych jeszcze artystów o godzinach 18:30; 19:30 i 20:30.

KSK

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Program, Koncerty, Zespoły, Atrakcje, 2020, Finał, Jurek Owsiak, Kto zagra w Białymstoku?
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
WOŚP 2021 sztab Lublin
Poznaliśmy ostateczny wynik zbiórki 29. Finału WOŚP

Sprawdź, ile pieniędzy zebrano w tym roku!

Autobus MPK Wrocław z licytacji WOŚP
Autobus MPK Wrocław z licytacji WOŚP u nowego właściciela [FOTO]

Był to jeden z ostatnich pojazdów Volvo, jakie pozostały w zajezdni MPK Wrocław. Za ile poszedł na aukcji WOŚP 2021?

Polecamy
Wolontariuszki WOŚP
27. Finał WOŚP - poradnik dla wolontariuszy

Fundacja w trosce o wszystkich wolontariuszy radzi, w jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo.

WOŚP 2020 zebrana kwota
Deklarowana kwota 28. Finału WOŚP z rekordem!

Wiemy już, że 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapisze się w historii jako rekordowy.

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).