Na rzeczy - Kobieta

Bezpieczny wyjazd jako opiekunka osób starszych

2020-07-01 13:00:15 | Białystok

W tym trudnym pod względem finansowym czasie wiele osób straciło pracę, nie może jej wykonywać lub ma niższe dochody. Dlatego dobrym pomysłem na podreperowanie domowego budżetu jest wyjazd za granicę w charakterze opiekunki osób starszych. Czy w trakcie pandemii praca poza granicami kraju jest bezpieczna?

opiekunka osób starszych za granicąSytuacja za granicą, zwłaszcza w Niemczech, powoli się normuje. Niemcy dobrze sobie radzą z wirusem, poza tym mają sprawnie działającą służbę zdrowia, więc praca w tym kraju nie jest bardziej niebezpieczna niż praca na miejscu. Opiekunki są podwójnie ubezpieczone, więc w razie ewentualnego zarażenia otrzymają właściwą pomoc medyczną. Jak wygląda sytuacja w Niemczech i jakie środki stosuje Promedica24, by praca w charakterze opiekunki seniora na wszystkich etapach, począwszy od rekrutacji do powrotu, była bezpieczna?

Aktualna sytuacja w Niemczech

Okazuje się, że w Niemczech jest coraz bezpieczniej, więc rząd stopniowo łagodzi wprowadzone obostrzenia. Sytuacja jest stabilna – jest mniej zgonów, a więcej osób, które wyzdrowiały. Władze podejmują kroki, by powrócić do normalności – dzieci wróciły do szkół, otwarte są też duże sklepy oraz punkty usługowe. Nie ma obowiązku noszenia maseczek ochronnych, choć są zalecane. Nadal jednak należy pamiętać o zachowywaniu dystansu społecznego (bezpieczna odległość to 1,5 m). Do końca sierpnia nie można organizować masowych imprez. Istnieją także pewne ograniczenia w podróżowaniu, ale osoby wyjeżdzające do pracy mogą przekroczyć granicę i wrócić. Chcąc podreperować domowy budżet, zapoznaj się z atrakcyjnymi finansowo ofertami pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-niemczech/.

Dlaczego wyjazd do pracy w Niemczech jest bezpieczny?

Promedica24 wprowadziła wiele środków ostrożności, by praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech była w pełni bezpieczna, oto one:

  • bezpieczna rekrutacja
  • sprawdzenie stanu zdrowia opiekunek przed wyjazdem
  • bezpieczna podróż do domu podopiecznego
  • bezpieczny pobyt na kontrakcie
  • bezpieczny powrót do kraju.

Pierwszy etap rekrutacji odbywa się telefonicznie – podczas rozmowy konsultant pyta także o stan zdrowia, podróże zagraniczne, kontakty z osobami, które mogą być nosicielami wirusa. Drugi etap to spotkanie w biurze – w rozmowie uczestniczy tylko jeden rekruter.

Na 24-48 godzin przed planowanym wyjazdem do pracy w Niemczech w charakterze opiekunki seniora opiekun kontraktu kontaktuje się telefonicznie w celu sprawdzenia stanu zdrowia. Jeżeli u opiekunki wystąpił choćby jeden z objawów koronawirusowych, nie może ona wyjechać przez najbliższe 2 tygodnie.

Podróż do miejsca świadczenia usług opiekuńczych odbywa się małymi, firmowymi busami. Opiekunki są odbierane spod swojego domu i zawożone prosto pod dom podopiecznego. Każda osoba przed wejściem do busa ma mierzoną temperaturę, otrzymuje żel do dezynfekcji, zestaw rękawiczek jednorazowych oraz instrukcję jak zachowywać się, by uniknąć zakażenia. Busy są dokładnie czyszczone i dezynfekowane po każdej podróży. Podróż z powrotem odbywa się w takich samych warunkach.

Opiekunowie świadczą usługi opieki w prywatnych domach, a nie w domach opieki, w których ryzyko zakażenia jest duże. Rodzina podopiecznego jest poinformowana o konieczności przestrzegania zasad higieny i kontroli. Opiekunka ma osobny pokój w domu podopiecznego. W sytuacji wystąpienia objawów choroby opiekunka otrzyma wsparcie niemieckiej służby zdrowia – każda osoba wyjeżdzająca na kontrakt ma podwójne ubezpieczenie (zagraniczne Ergo oraz kartę EKUZ). Do dyspozycji opiekunek są opiekunowie kontraktów oraz przez całą dobę linia alarmowa.

Artykuł Partnera

fot. stock.adobe.com/JenkoAtaman

Słowa kluczowe: praca za granicą, praca w Niemczech, praca opiekunki, opieka osób starzych
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Filmoterapia - co to jest i jak może pomóc?

Czy kino może mieć na nas zbawienny wpływ?

Kilka pomysłów na tanie hobby

Zastanawiasz się czy zająć się czymś nowym, ale boisz się wydatków związanych z zainteresowaniami? Zapewniamy, że darmowe albo tanie hobby może być równie ciekawe i rozwijające.

opiekunka osÃłb starszych za granicą
Bezpieczny wyjazd jako opiekunka osób starszych Białystok

Czy w trakcie pandemii praca poza granicami kraju jest bezpieczna?

Polecamy
Mikhail Varshavski, czyli najseksowniejszy lekarz na świecie [ZDJĘCIA]

Zobacz zdjęcia lekarza, który podbija serca wielu kobiet na całym świecie!

Jak przekonać dziecko do wyjścia z pokoju by Św. Mikołaj mógł zostawić prezenty?

Św. Mikołaj nie lubi być oglądanym w trakcie pracy, dlatego trzeba mu przygotować odpowiednie warunki!

Ostatnio dodane
Filmoterapia - co to jest i jak może pomóc?

Czy kino może mieć na nas zbawienny wpływ?

Kilka pomysłów na tanie hobby

Zastanawiasz się czy zająć się czymś nowym, ale boisz się wydatków związanych z zainteresowaniami? Zapewniamy, że darmowe albo tanie hobby może być równie ciekawe i rozwijające.