Literatura
"Środy literackie": Roman Czepe

"Środy literackie": Roman Czepe

  • 2009-02-18, , godzina 17:00
  • Książnica Podlaska, Białystok

Opis

18 lutego o 17:00 w ramach cyklu „Środy literackie” Książnicę Podlaską odwiedzi Roman Czepe.

Roman Czepe – ur. 1956 w Ełku, mieszka w Łapach. Poeta, polityk, samorządowiec, teolog (dyplom na PAT w Krakowie, samorządowe studia podyplomowe na UW). Działacz struktur podziemnych w latach 80. Poseł na Sejm w latach 2005-2006 – zrezygnował z mandatu posła na rzecz pełnienia funkcji burmistrza Łap. Prezes KIK w Białymstoku.

W latach 1976-1977 w Augustowie współtworzył nieformalną grupę poetów; potem związany z białostockim środowiskiem literackim. Debiutował w latach 70.

Autor trzech zbiorów wierszy, w tym dwóch wydanych w 1997 r. i nagrodzonych nagrodą Prezydenta Białegostoku im. W. Kazaneckiego: W przerwach i podczas próby (debiut książkowy) i Vincent - mój brat. W 2002 opublikował kolejny tomik poetycki pt. Powrót z końca świata. Fotografik (2002 r. - wystawa w BOK).

Prowadzenie spotkania — Janusz Taranienko.
Polecamy
Ostatnio dodane
Czarownica Zora. Czarownica idzie do szkoły
Premiery komiksów Egmontu na maj 2024

Wiele ciekawych opowieści w majowej ofercie. Co warto przeczytać?

Zobacz, na czym dokładnie polega kształcenie dualne!
Znamy program 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius

W programie znajdziemy m.in. wydarzenia z okazji Roku Czesława Miłosza, premiery książek, spotkania autorskie, czytania wierszy i koncerty.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.