Sztuka
Szkoda naszych łez

Szkoda naszych łez

  • 2022-09-23, , godzina 18:00, do 2022-10-23
  • wstęp wolny
  • w Spodkach PIK przy ul. św. Rocha 14 , Białystok

Opis

Podlaski Instytut Kultury zaprasza jutro – w piątek 23 września, o godz. 18.00 do Spodków PIK na wernisaż wystawy Roberta Szczebiota „Szkoda naszych łez”.

Twórczość autora niezmiennie oscyluje wokół poczucia zagrożenia i straty, ale te niespokojne emocje okraszone są szczyptą humoru, a nawet infantylizacji. Obrazy z pogranicza jawy i sennych marzeń prowadzą widza przez oniryczne krainy, surrealistyczne pejzaże. Artysta nazywa swą twórczość eksperymentem – próbą łączenia klasycznego ujęcia malarstwa ze współczesnym stylem komunikacji wizualnej. Obrazy kierują w stronę przeciwstawnych pojęć, takich jak: radość – smutek, pompatyczność – rozrywkowość, wyrafinowanie – prostolinijność, poczucie straty i nadmiar.

Wystawa będzie czynna do 23 października 2022 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 18:00.
Wstęp wolny.
Chętnych prosimy o wcześniejszy kontakt tel.: 85 740-37-15

W trakcie trwania wystawy autor proponuje zabawę w formie konkursu. Uczestnicy będą mogli wygrać obraz z kolekcji lub nagrodę pocieszenia w postaci sygnowanego przez autora, wysokiej jakości druku, wybranego przez siebie obrazu. Wystarczy przyjść na wystawę, odgadnąć symbol łączący wszystkie prace i narysować go na kuponie dostępnym na miejscu. Aby zachować anonimowość kupon należy podpisać w dwóch miejscach wymyślonym przez siebie kodem (np. 3 cyfry i 3 litery), następnie oderwać swoją część kuponu, a pozostały fragment z symbolem wrzucić do „urny”. W trakcie finisażu kilka wylosowanych kuponów zostanie nagrodzonych.  Finisaż i rozstrzygnięcie konkursu będzie miał miejsce 23 października, o godz. 18:00 w Spodkach PIK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku.

Ostatnio dodane
Justyna Grodecka
Copyright, czyli stwarzanie świata - wywiad z Justyną Grodecką, artystką multidyscyplinarną [WIDEO]

Przeczytajcie rozmowę i zobaczcie instalację "Copyright (C) Justyna Grodecka".

Małpy w szkole
"Małpy w szkole" - obraz Davida Teniersa Młodszego wytyka absurdy ludzkiego zachowania

Zajrzymy do klasy, w której zamiast dzieci zasiadają małpy!

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Lord of the Dance w Polsce!
Lord of the Dance w Polsce!

Dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley’a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.