Sztuka
Wystawa najlepszych zdjęć prasowych z konkursu Grand Press Photo 2017

Wystawa najlepszych zdjęć prasowych z konkursu Grand Press Photo 2017

  • 2018-01-09, , godzina 17:00, do 2018-01-31
  • wstęp wolny
  • Białostocki Ośrodek Kultury Forum, Białystok

Opis

Białostocki Ośrodek Kultury i magazyn „Press” zapraszają na wystawę najlepszych zdjęć prasowych z konkursu Grand Press Photo 2017!

Magazyn „Press” od 2005 roku organizuje Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej GRAND PRESS PHOTO, którego celem jest promowanie polskiej fotografii prasowej. Grand Press Photo jest konkursem dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Wyjątkowość konkursu polega na tym, że uczestnicy poddają się ocenie fachowca światowej klasy. Co roku przewodniczącym jury, do którego należy decydujący głos przy wyborze nagrodzonych prac, jest zwycięzca World Press Photo.

To najbardziej prestiżowy konkurs fotografii prasowej w Polsce, za sprawą 13 lat historii i przewodniczącego jury, którym co roku jest inny światowej sławy fotograf. Po każdej edycji występuje około 1900 publikacji na temat konkursu i wystaw w mediach ogólnopolskich i lokalnych. Wszystkie finałowe zdjęcia można obejrzeć podczas wystawy Grand Press Photo, która odwiedza rokrocznie około 16 miejsc w Polsce i ściąga ponad 130 tys. widzów.

W tym roku gościem specjalnym i przewodniczącym jury był laureat World Press Photo – Francesco Zizola.

Wystawa prezentuje około 200 zdjęć z pięciu tysięcy nadsyłanych co roku do konkursu.

Na 15 ekspozytorach wystawy można obejrzeć fotografie nagrodzone w kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Portret, Kultura i rozrywka, a także zwycięski projekt długoterminowy. W tym roku nagrodzono również zdjęcia w nowym konkursie – Portfolio, skierowanym do młodych adeptów fotografii, uczniów szkół fotograficznych.

Te wyjątkowe prace, wybrane przez jury spośród kilku tysięcy nadesłanych na konkurs, prezentowane będą do 31 stycznia 2018 roku w Galerii BOK.

 

Mapa

Ostatnio dodane
Letni Festiwal Operowy
Podsumowanie Letniego Festiwalu Operowego 2018

Wydarzenie zebrało aż 8,5 tys. widzów!

Light.Move.Festival.
Instalacje Light.Move.Festival. podbijają Polskę

Mocnym punktem festiwalu są instalacje świetlne.

Kupony i kody rabatowe